"Nie ma dobrych podatków, są tylko mniej złe."
21 października 2015 INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA - 43 DEPOZYTY WYBORCZE KANDYDATÓW ZŁOŻONE W CENTRUM IM. ADMA SMITHA
21 października Centrum im. Adama Smitha podsumowało akcję składania depozytów wyborczych przez kandydatów w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.
Swoje zobowiązania wyborcze w formie depozytu złożyło w Centrum im. Adama Smitha 43 kandydatów z prawie wszystkich komitetów wyborczych (kolejność wg. wylosowanych numerów list): Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, KORWiN, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15, Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz kandydaci niezależni z własnych komitetów wyborczych (pełna lista kandydatów na końcu).
Centrum im. Adama Smitha podziękowało kandydatom za złożenie depozytu wyborczego oraz gotowość wypełnienia swoich zobowiązań i poddania się społecznej kontroli pod kierunkiem Centrum. Kandydaci otrzymali oficjalny dokument potwierdzający złożenie depozytu wyborczego (w załączeniu kandydata ostatniego wg alfabet na liście) a oraz życzenia dobrego wyniku wyborczego.
Niezależnie od wyniku wyborów wszyscy składający depozyt wyborczy już teraz zostali zaproszeni na finisaż w środę 4 listopada o godz. 11.00 do Centrum im. Adama Smitha w celu kontynuacji współpracy na rzecz lepszych standardów w życiu publicznym oraz politycznym.
Lista kandydatów w wyborach 2015, którzy złożyli swoje depozyty wyborcze w Centrum im. Adama Smitha
1. Łukasz Abgarowicz kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy PO jako nr 5
2. Andrzej Anusz kandyduje do Sejmu RP w okręgu podwarszawskim z listy Kukiz’15 jako nr 3
3. Monika Błeńska kandyduje do Sejmu RP w okręgu gdańskim z listy Kukiz’15 jako nr 1
4. Tomasz Brzezina kandyduje do Sejmu RP w okręgu katowickim z listy KORWIN jako nr 2
5. Jerzy Caliński Kandyduje do Sejmu RP w okręgu katowickim z listy Kukiz’15 jako nr 13
6. Dominik Charasim kandyduje do Sejmu RP w okręgu sosnowieckim z listy KORWIN jako nr 1
7. Łukasz Chrostkowski kandyduje do Sejmu RP w okręgu płockim z listy Kukiz’15 jako nr 7
8. Krzysztof Czabański kandyduje do Sejmu RP w okręgu toruńskim z listy PIS jako nr 1
9. Mariusz Filipowicz kandyduje do Sejmu RP w okręgu olsztyńskim z listy KORWIN jako nr 1
10. Zbigniew Gatkowski Kandyduje do Sejmu RP w okręgu legnickim z listy KORWIN jako nr 5
11. Mateusz Górajczyk kandyduje do Sejmu RP w okręgu koszalińskim z listy KORWIN jako nr 13
12. Marek Jakubiak kandyduje do Sejmu RP w okręgu płockim z listy Kukiz’15 jako nr 1
13. Jacek Jędrzejko kandyduje do Sejmu RP w okręgu szczecińskim z listy KORWIN jako nr 16
14. dr Bartosz Jóźwiak kandyduje do Sejmu RP w okręgu konin z listy Kukiz’15 jako nr 1
15. Jan Komosa kandyduje do Sejmu RP w okręgu podwarszawskim z listy KORWIN jako nr 3
16. Joanna Kosmalska kandyduje do Sejmu RP w okręgu kaliskim z listy Kukiz’15 jako nr 3
17. Patrycja Krawczyk kandyduje do Sejmu RP w okręgu krakowskim z listy Nowoczesna Ryszrada Petru jako nr 8
18. Jakub Kulesza kandyduje do Sejmu RP w okręgu lubelskim z listy Kukiz’15 jako nr 1
19. Dariusz Loranty kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy PSL jako nr 40
20. Arkadiusz Migała kandyduje do Sejmu RP w okręgu gliwickim z listy KORWIN jako nr 18
21. Daria Nawrot kandyduje do Sejmu RP w okręgu pilskim z listy Kukiz’15 jako nr 3
22. Krzysztof Olbrycht kandyduje do Sejmu RP w okręgu przemysko-krośnieńskim z listy Nowoczesna Ryszarda Petru jako nr 3
23. Grzegorz Pawlik kandyduje do Sejmu RP w okręgu rzeszowskim z listy KORWIN jako nr 6
24. Rafał Pazio kandyduje do Sejmu RP w okręgu podwarszawskim z listy KORWIN jako nr 24
25. Andrzej Piechocki kandyduje do Senatu RP w okręgu płockim jako kandydat niezależny
26. Konrad Reszcyk kandyduje do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 20 Warszawa II z listy KORWIN jako nr 13
27. Tomasz Rzymykowski kandyduje do Sejmu RP w okręgu sieradzkim z listy Kukiz’15 jako nr 1
28. Miriam Shaded kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy KORWIN jako nr 3
29. Anna Maria Siarkowska kandyduje do Sejmu RP w okręgu siedleckim z listy Kukiz’15 jako nr 1
30. Tomasz Sikorowski kandyduje do Senatu RP w okręgu toruńskim jako kandydat niezależny
31. dr Tomasz Sommer kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy KORWIN jako nr 2
32. Marcin Suchorak kandyduje do Sejmu RP w okręgu gdańskim z listy KORWIN jako nr 14
33. Mariusz Szulc kandyduje do Sejmu RP w okręgu gdańskim z listy Kukiz’15 jako nr 5
34. Damian Wasilewski kandyduje do Sejmu RP w okręgu toruńskim z listy Kukiz’15 jako nr 20
35. Mariusz Wcisło kandyduje do Sejmu RP w okręgu nowosądeckim z listy kukiz”15 jako nr 3
36. Jacek Wilk kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy Kukiz’15 jako nr 4
37. Przemysław Wipler kandyduje do Sejmu RP w okręgu katowickim z listy KORWIN jako nr 1
38. Anna Wojciechowska kandyduje do Sejmu RP w okręgu lubelskim z listy KORWIN jako nr 5
39. Paweł Wyrzykowski kandyduje do Sejmu RP w okręgu siedleckim z listy KORWIN jako nr 1
40. Remigiusz Zakrzycki kandyduje do Sejmu RP w okręgu warszawskim z listy Kukiz’15 jako nr 9
41. Aleksander Zioło kandyduje do Senatu RP w okręgu Rybnik jako kandydat niezależny
42. Bartosz Żabiński kandyduje do Sejmu RP w okręgu legnickim z listy KORWIN jako nr 10
43. Tomasz Żuk kandyduje do Sejmu RP w okręgu bielsko-biała z listy KORWIN jako nr 1
Centrum im. Adama Smitha, 21 października 2015 roku