Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

Kongres Założycielski Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha był gościem Kongresu Założycielskiego Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw (PSG MSP). Wydarzenie odbyło się 19 maja 2018 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele cechów, izb rzemieślniczych z terenu całego kraju, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), przedstawiciele osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą w sektorze MSP oraz we wszelkich organizacjach pozarządowych zrzeszających przedsiębiorców z sektora MSP.

Podczas Kongresu podjęto uchwałę o powołaniu Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorzy, wśród których znalazły się Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, Stowarzyszenie Rzemiosło Przyszłości oraz Stowarzyszenie e-rzemiosło, zakładają, że PSG MSP będzie apolityczną federacją przedsiębiorców i ich organizacji lokalnych, działającą na obszarze całego kraju. Jej siedzibą będzie Poznań, co stanowić będzie nawiązanie do wielkopolskich tradycji gospodarności i gospodarczego patriotyzmu.

Strona internetowa Kongresu: www.psg-msp.pl

W pliku PDF, znajdującym się w załączniku zamieszczamy broszurę wydaną w 1934 roku nakładem Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem - "Samorząd jako czynnik gospodarczy"

Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon

ANKIETA Czy jesteś za systemem władzy prezydenckiej jak w USA?

TAK
50% (1 głos)
NIE
50% (1 głos)
NIE MAM ZDANIA
0% (0 głosów)
Głosów: 2