Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

Można zmieniać porozumienia międzynarodowe jeśli ma się taką wolę

Gościem Jacka Ożóga w poranku Telewizji Republika był Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, członek Narodowej Rady Rozwoju. - Można zmieniać międzynarodowe porozumienia jeśli ma się taką wolę. Nie ma nic świętego na tym świecie – stwierdził gość.

Redaktor Ożóg, rozpoczął rozmowę z Andrzejem Sadowskim od przypomnienia faktu, wycofania się Donalda Trumpa z porozumienia z Iranem, zastanawiając się jak i dlaczego mogło do tego dojść oraz jakie mogą być tego konsekwencjek. Prezydent Centrum im. Adama Smitha stwierdził, że jak widać, można zmienić wszystko, jeśli tylko się chce.

- Ta sytuacja może być wykorzystywana do spekulacji. Można zmieniać międzynarodowe porozumienia jeśli ma się taką wolę. Nie ma nic świętego na tym świecie – stwierdził.

 - To element większej gry. Może Trump i USA uznały, że nie ma co utrzymywać, autoryzować porozumienia, którego nie da się do końca skontrolować i weryfikować. Jeśli druga strona nie zachowuje się fair to może lepiej wystąpić z porozumienia. Bez wątpienia zmieni to wiele na świecie w interesach – oznajmił.

Redaktor stwierdził, że decyzje prezydenta USA wskazują, że nie należy on do osób, które wpisują się w zastane założenia.

- Każdy prezydent USA wkomponowuje się w pewne interesy grupy mających wpływ na niego. Nie zawsze wpisuje się w logikę korporacyjną czy etatystyczną. Stąd np. gotowość do wojny handlowej z Europą – stwierdził.

 

Cała rozmowa dostępna na: https://www.youtube.com/watch?v=DiBPdHT_V_8

źródło: Telewizja Republika

Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon

ANKIETA Czy jesteś za systemem władzy prezydenckiej jak w USA?

TAK
50% (1 głos)
NIE
50% (1 głos)
NIE MAM ZDANIA
0% (0 głosów)
Głosów: 2