Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

Raport z projektu "Społeczny monitoring wdrażania funduszy Unii Europejskiej w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych"

W okresie od 1 sierpnia 2009 do 31 stycznia 2011 Centrum im. Adama Smitha realizowało program "Społeczny monitoring wdrażania funduszy Unii Europejskiej w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych", którego rezultatem była zbiorowa publikacja "Systemy oceny i wyboru projektów w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych". 

Raport przedstawia wyniki badań dotyczących funkcjonowania systemów oceny i wyboru projektów w ramach RPO oraz formułuje rekomendacje, dzięki którym możliwe byłoby zwiększenie efektywności i przejrzystości procesu ich wdrażania. Punktem wyjścia dla raportu są badania przeprowadzone w roku 2008 w ramach projektu "Przejrzyste Fundusze Strukturalne - monitoring dystrybucji środków unijnych na poziomie regionów i promocja najlepszych praktyk i standardów", które ujawniły szereg nieprawidłowości i problemów w procesie wdrażania RPO. Wynikały one głównie z niezestandaryzowanego i nieprzejrzystego systemu selekcji projektów, prowadzącego do  nierównego traktowania wnioskodawców w zależności od regionu. 
 
Niniejszy raport kontynuuje powyższe badania. Przedmiotem analizy są zmiany w systemach selekcji projektów w poszczególnych RPO w latach 2009-2010 w stosunku do roku 2008, oraz ocena tych systemów pod kątem rzetelności, przejrzystości oraz obiektywności. Raport "Systemy oceny i wyboru projektów w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych" pod redakcją Małgorzaty Brennek powstał w ramach projektu "Społeczny monitoring wdrażania funduszy Unii Europejskiej w ramach 16 Regionalnych Programów Operacyjnych" realizowanego przez Centrum im. Adama Smitha (CAS) w okresie 1 sierpień 2009 - 31 styczeń 2011. 
Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon

ANKIETA Czy jesteś za systemem władzy prezydenckiej jak w USA?

TAK
50% (1 głos)
NIE
50% (1 głos)
NIE MAM ZDANIA
0% (0 głosów)
Głosów: 2