Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

Marcin Kołodziejczyk

Marcin Kołodziejczyk - historyk, przedsiębiorca, specjalista ds marketingu i strategii budowy wizerunku. Ekspert z dziedziny turystyki. Doradza również w sytuacjach kryzysowych a także przygotowuje do wystąpień publicznych. Był pomysłodawcą, założycielem i członkiem zarządu największej na przełomie lat dwutysięcznych firmy turystycznej Big Blue. Firma ta zbankrutowała na skutek rażących nieprawidłowości aparatu skarbowego, wynikających z niekompetencji i złej woli funkcjonariuszy państwowych. Historia upadku tej firmy została szeroko przedstawiona w mediach ogólnopolskich. Na podstawie tej historii napisano również książkę "EGZEKUCJA BANKRUTA - Rozprawa o Prawie do Bezprawia". Na przełomie 2011/2012 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Ruchu Społecznego NIEPOKONANI 2012. W ramach tej działalności zorganizował i poprowadził dwa kongresy tego ruchu, które odbyły się w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Był inicjatorem wielu zmian ustawodawczych w zakresie prawa stanowionego i stosowanego, dot. funkcjonowania administracji państwowej i wymiaru sprawiedliwości. M.in. z jego inicjatywy doszło do zmiany wieku przedawnienia dla przestępstw pedofilii oraz powstał prezydencki projekt zmian w prawie podatkowym, wprowadzający zasadę in dubio pro tributario. Będąc pomysłodawcą idei ruchu społecznego i stowarzyszenia, opuścił go razem z pozostałymi założycielami (z jednym wyjątkiem), w sytuacji próby upolitycznienia działań tej obywatelskiej i oddolnej organizacji. Dzisiaj skupia swoją działalności na stworzeniu, promowaniu i w efekcie wprowadzeniu do polskiego systemu prawnego celowej ustawy rewizji nadzwyczajnej. Ustawa ta ma otworzyć ludziom poszkodowanym przez instytucje władzy publicznej, nową drogę do uzyskania sprawiedliwości. Marcin reprezentuje światopogląd konserwatywno-liberalny. Jest zdecydowanym zwolennikiem szerokiej wolności gospodarczej, ograniczenia zakresu władzy publicznej w państwie, zmniejszenia administracji państwowej i ponoszenia konkretnej odpowiedzialności przez państwo za błędy swoich funkcjonariuszy. Jest zwolennikiem surowego prawa dla przestępców pod warunkiem, że państwo (organy ścigania i prokuratura) udowodni im tą winę bez żadnej wątpliwości i zgodnie z prawem a sąd w sposób bezstronny, rzetelny i sprawiedliwy winę tą orzeknie. Marcin Kołodziejczyk jest żonaty i ma siedmioletniego syna. Na stałe mieszka w Jeleniej Górze. Pasjonuje się fotografią i produkcją filmową. W czasie wolnym uprawia turystykę górską, nurkuje, biega i jeździ na rowerze.

Dane kontaktowe:

mail: - [email protected]

mobile: +48 506 491 879

Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...

piątek, 2018-10-26

Informacja prasowa o stanie inicjatywy Centrum im. Adama Smitha w sprawie projektu ustawy dotyczącej podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet

W środę 10 października 2018 r. odbyło się spotkanie grupy roboczej złożonej z ekspertów Centrum im. Adama Smitha oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP w sprawie projektu ustawy dotyczącego podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet.

Dyrektor Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich, Pan Paweł Janik wyraził podziękowanie...

niedziela, 2018-08-12

Mariusz Łuszczewski ekspertem ds. relacji indyjskich

Mariusz Łuszczewski decyzją zarządu Centrum jest nowym ekspertem ds. relacji indyjskich. Oficjalne wręczenie tytułu eksperta miało miejsce 8 sierpnia 2018 roku.

poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...