Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

UCZ SIĘ WOLNOŚCI OD PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Ideą projektu organizowanego przez Centrum im. Adama Smitha „Ucz się wolności od przedsiębiorczości” jest promowanie zasad wolności przez doświadczenia przedsiębiorczości. Projekt “Ucz się wolności od przesiębiorczości” ma na celu zmianę postrzegania zarabiania pieniędzy jako zła koniecznego pozbawionego wyższysz wartości. Celem długoterminowym projektu jest ponowne nawiązanie relacji intelektualnych między postawą przedsiębiorczą a ideami wolnorynkowymi. Dzięki zaangażowaniu polskich przedsiębiorców w realizację projektu edukacja zyskała nie tylko wymiar fundamentalnych warości związnych w wolością, ale też mocną podstawę praktyczną. 

                  W ramach projektu, zorganizowany został szereg warsztatów i konferencji, a liczba beneficjętów projektu sięgała 400 osób.  Projekt był zaadresowany do studentów z Warszawy i Gdańska, początkujących przedsiębiorców, przedsiębiorców z doświadczeniem i przedsiębiorców z doświadczeniem bankructwa.

Między innymi miały miejsce wydarzenia takie tak:

- Andrzej Laskowski oraz Andrzej Sadowski  poprowadzili warsztat pt. “Nic po ekonomii…?” podczas międzynarodowej konferencji na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej we współpracy z Institut für Betriebs- und Regionalökonomie (Hochschule Luzern) oraz Uniwersytetem we Fryburgu. Warsztat prowadzili Andrzej Laskowski oraz Andrzej Sadowski.

-O  przedsiębiorczości rodzinnej jako fundamencie wolności gospodarczej  Andrzej Sadowski mówił podczas  prezentacji kolejnego raportu Fundacji Firm Rodzinnych w Warszawie, 17 października 2017.

-Warsztat Centrum im. Adama Smitha oraz  Manager Business Hub nt.. „Ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej w świetle aktualnych zagrożeń”. Warsztat poprowadzili eksperci i współpracownicy Cenrum Mariusz Furmanek,  Andrzej Sadowski i Lech Jeziorny w  nowym miejscu Centrum im. Adama Smitha przy ul. Bednarskiej 19 w Warszawie w dniu 15 maja 2018.

- Andrzej Sadowski i Jan Stefanowicz przedstawili na otwarcie Kongresu Założycielskiego Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw społeczną i gospodarczą rolę małych firm oraz zaproponowali rozwiązania instytucjonalne, które dałyby  im taką pozycję jaką mają w innych krajach Uni Europejskiej czy w Szwajcarji. Kongres miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznań 19 maja 2018

- Centrum im. Adama Smitha współorgaanizowało spotkanie założycielskie Rady Przedsiębiorczości Kobiet. Eksperci Centrum Andrzej Sadowski, Jan Stefanowicz i Andrzej Voit, przedstawili sytuację przedsiębiorczości w Polsce, społeczną i gospodarczą rolę przedsiębiorcy oraz konieczność samoorganizacji.
 Spotkanie odbyło się w Biblioteka Centrum im. Adama Smitha w Warszawie 25 marca 2018

 -W czasie Pikniku Famiiy and Business organizowanego przez Manager Business Hub i Centrum im. Adama Smitha warsztat dotyczący doświadczeń z wartościami, którymi kierują się przedsiębiorcy w dzialalności prowadzili współpracownicy i eksperci Centrum Mariusz Furmanek, Andrzej Sadowski i Kamil Kajetanowicz. Piknik miał miejsce w Pałacu Czosnowskich 9 czerwca 2018.

Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...

piątek, 2018-10-26

Informacja prasowa o stanie inicjatywy Centrum im. Adama Smitha w sprawie projektu ustawy dotyczącej podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet

W środę 10 października 2018 r. odbyło się spotkanie grupy roboczej złożonej z ekspertów Centrum im. Adama Smitha oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP w sprawie projektu ustawy dotyczącego podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet.

Dyrektor Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich, Pan Paweł Janik wyraził podziękowanie...

niedziela, 2018-08-12

Mariusz Łuszczewski ekspertem ds. relacji indyjskich

Mariusz Łuszczewski decyzją zarządu Centrum jest nowym ekspertem ds. relacji indyjskich. Oficjalne wręczenie tytułu eksperta miało miejsce 8 sierpnia 2018 roku.

poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...