Centrum im. Adama SmithaPierwszy Niezależny Instytut w Polsce od 16 września 1989 roku

Wybory 2015: Informacja prasowa Centrum im. Adama Smitha, 30.09.2015

W dniu 30 września 2015 roku Centrum im. Adama Smitha przeprowadziło konferencję prasową z kandydatami do parlamentu 2015, którzy złożyli depozyty wyborcze w Centrum im. Adama Smitha.  Centrum  otworzyło skrzynki depozytowe tych kandydatów w wyborach parlamentarnych 2015, którzy podzielają poglądy Centrum i upublicznią swoje zobowiązania wyborcze na stronie Centrum.


Centrum im. Adama Smitha jest gotowe udzielić wsparcia kandydatom, których zobowiązania wyborcze są zgodne z jego misją.
 Wyborcy będą mogli sprawdzać, czy praca parlamentarna ich kandydata jest spójna z jego wyborczymi zobowiązaniami.

W spotkaniu wzięli udział: Łukasz Abgarowicz- kandydat do Sejmu RP w okręgu warszawskim I z listy Platformy Obywatelskiej jako nr 5, , Magdalena Błeńska- kandydatka do Sejmu RP w okręgu gdańskim z listy KWW Kukiz’ 15 jako nr 1, Tomasz Brzezina- kandydat do Sejmu RP w okręgu katowickim z listy KORWIN jako nr 2, , Krzysztof Olbrycht- kandydat do Sejmu RP w okręgu przemysko-krośnieńskim z listy Nowoczesna Ryszarda Petru jako nr 3, Andrzej Piechocki- kandydat do Senatu RP w okręgu płockim jako kandydat bezpartyjny i niezależny, Tomasz Sikorowski - kandydat do Senatu RP w okręgu toruńskim jako kandydat bezpartyjny i niezależny,, Jacek Wilk- kandydat do Sejmu RP w okręgu warszawskim I z listy KWW „Kukiz’15” jako nr 4, Przemysław Wipler - kandydat do Sejmu RP w okręgu katowickim z listy KORWIN jako nr 1.

Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha powiedział, że Centrum im. Adama Smitha nie uczestniczy bezpośrednio w polityce i nie popiera jakiejkolwiek formacji politycznej, tworzy jednak rozwiązania społeczne, gospodarcze oraz polityczne, które przekonują doświadczeniem i wartościami jakie reprezentują. Przyjęte przez opinię publiczną przejmowane są przez polityków, których część postanowiła złożyć swoje depozyty wyborcze w Centrum im. Adama Smitha. Andrzej Sadowski podziękował zgromadzonym i pani Julia Curyło, której jeden z obrazów stał się symbolem przyjmowania depozytów w wyborach 2015.

W trakcie konferencji kandydaci złożyli swoje wyborcze oświadczenia depozytowe.

 

Łukasz Abgarowicz: Obecnie Polska stoi przed koniecznością przeorientowania swojej gospodarki z gospodarki odtwórczej na gospodarkę innowacyjną. Konieczna jest zmiana systemu edukacji, który pozwoliłby  na brak wystarczającej liczby pracowników w określonych obszarach działalności. Konieczna jest również zmiana prawa

inwestycyjnego, która miałaby na celu skrócenie okresu oczekiwania na pozwolenie na budowę. To rozwiązanie miałoby na celu pozyskiwanie inwestorów , którzy zaczęliby postrzegać Polskę jako obszar atrakcyjny na inwestycje.

 

Magdalena Błeńska: Konieczna jest zmiana prawa o zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. Ekipa rządząca od 8 lat nie zrobiła nic mimo usilnych postulatów obywateli .

W związku z moim wykształceniem inżynierskim dokładnie rozumiem problem ówczesnego prawa budowlanego .

 

Tomasz Brzezina: Idę do parlamentu po to aby zlikwidować podatek dochodowy. Chcę aby w Polsce małe i średnie przedsiębiorstwa mogły konkurować z wielkimi firmami na równych zasadach. Moją deklaracją wyborcza jest to, że nigdy nie zagłosuje za podwyższeniem podatków, nigdy nie zagłosuje za ograniczeniem wolności i będę dążył do zlikwidowania w Polsce wielości przepisów prawnych. Obecnie w Polsce mamy zbyt wiele przepisów prawnych, które nie są wcale potrzebne.

 

Krzysztof Olbrycht: Postanowiłem startować do parlamentu z tego powodu , że chce likwidować przepisy prawne utrudniające funkcjonowanie przedsiębiorcą a nie tworzyć nowe. Bowiem obecnie w Polsce jest ogromne przeregulowanie prawa, należy powrócić do zasady „co nie jest zabronione jest dozwolone”. Trzy filary zapisane w statucie Centrum im. Adama Smitha są bliskie moi przekonaniom są to: własność prywatna, swoboda zawierania umów oraz maksymalna eliminacja ingerencji państwa w gospodarkę. Te idee są mi bliskie, toteż jako parlamentarzysta zamierzam głosować zgodnie z tymi zasadami.

 

Tomasz Sikorowski: W związku z moimi poglądami wolnorynkowymi oświadczam, że nie zagłosuje za żadną podwyżką podatków, wszystkie swoje inicjatywy jako senator zamierzam konsultować z Centrum im. Adama Smitha a samemu będę pracować nad szerzeniem wśród społeczeństwa haseł wolnościowych.

 

Jacek Wilk: W społeczeństwie należy szerzyć elementarne hasła takie jak to, że rząd nie ma swoich pieniędzy tylko pieniądze podatników itp. Wszystkie idee te o , których Adam Smith pisał w swoich publikacjach. Mój depozyt składa się z trzech filarów: przywrócenie wolności gospodarczej, całościowa zmiana systemu podatkowego oraz uchylenie zbędnych przepisów prawnych. Konieczne jest oddzielenie władzy wykonawcze, ustawodawczej oraz sądowniczej .

 

Andrzej Piechocki: Polityka jest amoralna, wszystko co złe można powiedzieć o polityce i politykach.  Jedyne co mogę obiecać wyborcą to to, że ich nie oszukam.  Mimo, że otrzymaliśmy niepodległość 25 lat temu to nikt nam nie powiedział gdzie jesteśmy ani w jakim kierunku powinniśmy podążać. Jako taki przykład możemy wziąć nasze emerytury.  Dlaczego nikt odważnie nie powie nam , że nie będziemy mieli swojej emerytury tylko , że musimy zapłacić za emerytury naszych rodziców. Wyborcy obecnie nie chcą słuchać o zmianach tylko chcą aby ich politycy nie oszukiwali. Nie będę teraz mówił za czym zagłosuje za czym nie bo można powiedzieć wszystko byle by wyborcy na nas zagłosowali. Moje postulaty wynikają z tego co usłyszę od obywateli, którzy mówią jak chcieliby aby państwo wyglądało.

 

Przemysław Wipler: 15 lat temu miałem możliwość pracować w Centrum im. Adama Smitha. Niewątpliwe ten okres wpłynął na poglądy, które obecnie głoszę. W swoim depozycie oświadczyłem, że nigdy nie zagłosuje za podwyższeniem podatków, za budżetem , który wpływa na większe zadłużenie państwa. Wielkość projektów nad  którymi chce pracować w trakcie przyszłej kadencji to projekty, które powstały w Centrum im. Adama Smitha. Takie jak wprowadzenie jednolitej instytucji, która będzie zajmowała się pobieraniem składek oraz podatków.

 

 

Centrum im. Adama Smitha, Warszawa, 30.09.2015

Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
Twitter icon
Facebook icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...

piątek, 2018-10-26

Informacja prasowa o stanie inicjatywy Centrum im. Adama Smitha w sprawie projektu ustawy dotyczącej podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet

W środę 10 października 2018 r. odbyło się spotkanie grupy roboczej złożonej z ekspertów Centrum im. Adama Smitha oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP w sprawie projektu ustawy dotyczącego podejmowania uchwał przez zgromadzenia wspólników przez Internet.

Dyrektor Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich, Pan Paweł Janik wyraził podziękowanie...

niedziela, 2018-08-12

Mariusz Łuszczewski ekspertem ds. relacji indyjskich

Mariusz Łuszczewski decyzją zarządu Centrum jest nowym ekspertem ds. relacji indyjskich. Oficjalne wręczenie tytułu eksperta miało miejsce 8 sierpnia 2018 roku.

poniedziałek, 2020-06-01

KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

Materiał z konferencji KOSZTY WYCHOWANIA DZIECI 2020

do pobrania na miejscu lub z tiny.pl/79q15

film: https://youtu.be/GoZre5PAANU ...

czwartek, 2019-06-06

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

8 CZERWCA DZIEŃ WOLNOŚCI PODATKOWEJ 2019

INFORMACJA PRASOWA CENTRUM IM. ADAMA SMITHA, Warszawa, 6 czerwca 201 9

 

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień wolności podatkowej w Polsce od 1994 roku. 

W 2019 roku ...